TÁMOP-6.1.2A-14/1

Beszámoló a TIE program iskolai megvalósulásáról

Teljes körű iskolai egészségfejlesztési program (TÁMOP-6.1.2A-14/1) valósult meg az ország háromszáz iskolájában, többek között a mi intézményünkben is a gyerekek aktív részvételével. A programok az Országos Egészségfejlesztési Intézet projektje keretében jöttek létre, melynek iskolai koordinátorai Nyámándiné Rozner Gyöngyi, Gyengéné Csöngei Éva és Molnár-Győri Ágota voltak.

A program célja az egészséges életmódra nevelés és a sport népszerűsítése volt. Az országszerte 288 iskolában zajló program a gyerekek aktív részvételével és gyakorlati tapasztalatok megszerzésével segítette a szemléletformálásukat. A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ és az OEFI projektje keretében az egészséggel kapcsolatos programok, mint például az ivóvízfogyasztás népszerűsítése, vagy a helyes táplálkozással kapcsolatos ismeretek átadása, a higiéné megismertetése, az egészségkommunikáció, a sérülések ellátása, a lépésszámláló használata, és a Spuri a suliba programelemek mellett országszerte 162 alkalommal „Hétpróba” események voltak, amelyek a közös sportélmények megszerzésével ösztönözték a gyerekeket a mindennapos testmozgásra. A „Hétpróba” rendezvények célja az volt, hogy az életkori sajátosságokat figyelembe véve adott állomásokon erőfejlesztéssel kapcsolatos ismeretek, készségek elsajátítását segítő mozgásprogramok valósuljanak meg. Ezek segítségével olyan újszerű iskolai játékokat ismertek és gyakoroltak be tanulóink, melyek által a kooperáció, a kreativitás, a társadalmi befogadás, mint kompetenciák, valamint a lelkesedés, az empátia, a tolerancia, a kíváncsiság, a magabiztosság, mint attitűdök fejlesztése kerültek előtérbe.

A szeptember 30-ig tartó eseménysorozat iskolánk közel száz tanulója számára biztosította a „Hétpróbákon” való térítésmentes részvételt, hogy a sport megszerettetésével életük aktív részévé váljon a mindennapi testmozgás, valamint az iskolai foglalkozások témakörei formálták egészségtudatos gondolkodásukat.